INFORMACJE:


administrator

"Zarząd WKŁ 194 "BAŻANT" informuje, że w dniu 3 lipca 2018 roku zmianie uległa Decyzja Wykonawcza Komisji (UE) 2018/950 zmieniająca załącznik do decyzji wykonawczej 2014/709/UE w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich Unii Europejskiej.
W związku z powyższym Obwód łowiecki 530 został zakwalifikowany do strefy (żółtej) zagrożonej wystąpieniem ASF.

Mając na uwadze powyższe wszystkie pozyskane dziki muszą zostać przebadane p/k nosicielstwa ASF, a co się z tym wiąże każdy myśliwy po dokonaniu odstrzału powinien zabezpieczyć w worku patrochy wraz z próbką krwi i z tuszą dostarczyć do n/w chłodni celem zabezpieczenia przez lekarza weterynarii próbek do badań.

Z uwagi na fakt, że aktualnie chłodnia u Kolegi Michała Ragusa jest wykorzystywana na Punkt Skupu proszę o dostarczanie tusz dzików do:
- Sobolew ul. Kownacka opiekun Artur Chojnacki
tel: 506 149 911
- Brzeźce opiekun Tadeusz Paśnicki
tel. 667 881 955

W przypadku powstania dodatkowych punktów przechowywania tusz dzików niezwłocznie każdy myśliwy zostanie powiadomiony odpowiednim komunikatem.


"Zarząd Wojskowego Koła Łowieckiego 194 BAŻANT w Garwolinie informuje, że z dniem 19 maja 2018 roku decyzją Wojewody Mazowieckiego na terenie obwodu łowieckiego 434 (Otwock) oraz obwodu 530 (Życzyn) zostaje wprowadzony odstrzał sanitarny dzików.
Szczegółowe informację można uzyskać bezpośrednio
u Łowczego lub v-ce Łowczego Koła"

Rozporządzenie Nr 9 Wojewody Mazowieckiego

administrator

"Zarząd Wojskowego Koła Łowieckiego 194 "BAŻANT" informuję, że wszystkie zbiórki myśliwych przed polowaniami zbiorowymi na obwodzie 530 odbywać się będą przy domku myśliwskim na Stasinie"


administrator

Protokół Komisji uchwał i wniosków z posiedzenia WZC Koła Łowieckiego BAŻANT 194:


administrator


administrator


administrator


administrator


administrator


administrator

"Kapliczka Św. Huberta"


administrator